Ako udržať Vašu Vírivku Čistú a Zdravú: 6 Tipov od Sanika Group

Radi by sme sa s vami podelil o pár skvelých tipov, ako udržať vodu vo vašej vírivke nielen čistú, ale aj šetrnú k životnému prostrediu a vašej pokožke. V Sanika Group veríme, že je možné ísť inou cestou, než je bežné v tomto segmente, a preto sme sa rozhodli vyraďovať chlórové a iné agresívne dezinfekčné prostriedky z našej ponuky.

1. Začíname pri Základoch: pH Hodnoty

 

Jednou z kľúčových zložiek pre údržbu víriviek je pH minus, ktorý pomáha udržiavať správnu hodnotu pH vo vane. pH úroveň určuje kyslosť alebo zásaditosť vody a optimálna hodnota pre ľudskú pokožku a bezchlorovú dezinfekciu sa pohybuje medzi 6,8 a 7,1 pH. Pri každej návšteve bazéna alebo vírivky sa hodnota pH automaticky zvyšuje, preto je dôležité pravidelne merať pH a pomocou pH minus udržiavať hodnoty v optimálnom rozmedzí. Vo väčšine prípadov je v našej vode tvrdšia hodnota, čo vedie k automatickému zvýšeniu pH. Toto však nie je problém, ak sa naučíte pracovať s takou vodou a pred použitím ju primerane upravíte. Pri nákupe vírivky alebo swim spa od nás získate štartovací balíček s chemikáliami, kapkovým testerom na meranie pH a farebnou stupnicou pH. Ak pri použití testera zistíte, že hodnota pH je medzi 6,8 a 7,1, všetko je v poriadku a pH minus nie je potrebné pridávať. Ak je pH vyššie, pridajte iba malé množstvo pH minus na každý kubický meter vody a test opakujte. S časom sa naučíte pracovať s vodou aj bez testerov a údržba vody vo vašom zariadení bude oveľa pohodlnejšia a jednoduchšia. V prípade, že je pH výrazne nižšie ako 6,8, odporúčame pridať do vody pH plus, aj keď kyslé hodnoty sú veľmi zriedkavé.

2. Bezchlórová Dezinfekcia: Šetrná a Efektívna

 

Ďalším krokom je bezchlórová dezinfekcia pre vírivé vane a whirlpool. Tento prípravok je nesmierne šetrný nielen k životnému prostrediu, ale aj k vašej pokožke. Dávkovanie je jednoduché: na 1 m^3 vody pridáte 50-60 ml (6 viečok) ako aktívnu dávku a 30 ml (3 viečka) ako udržiavaciu dávku raz týždenne. Ak vane nevyužívate, nemusíte dávku aplikovať stále, pretože dezinfekčný účinok pretrváva.

3. OXI Active: Rýchly Spôsob, Ako Urobiť Vodu Priezračnou

 

Ak potrebujete rýchlo prejasniť vodu, máme pre vás OXI Active. Tento prípravok zvyšuje množstvo aktívneho kyslíka vo vode, čo pomáha nielen vyčistiť vodu, ale aj mierne znížiť pH. Správne dávkovanie je 20-25 g prášku na 1 m^3 vody približne raz za 14 dní.

4. Starostlivosť o Filter: Regenerátor a Čistič

 

Pre tých z vás, ktorí používajú kartušový filter, máme unikátny doplnok – regenerátor alebo čistič s kartušovým filtrom s antibakteriálnym účinkom. Tento produkt pomáha rozpustiť organické nečistoty a zároveň predlžuje životnosť filtra. Čistenie je jednoduché: filter namočte do roztoku regenerátora na 20-30 minút, opláchnite a vráťte späť.

5. Riešenie Výnimočných Situácií: Hydro Star Cleaner

 

V prípade, že do vane nechtiac dostanete kvasený nápoj alebo jedlo, je potrebné vanu vypustiť a vyčistiť. Hydro Star Cleaner je silný, nepenivý čistič, ktorý efektívne vyčistí celý systém pred vypustením vody. Dávkovanie je jednoduché: na 1 m^3 vody pridajte približne 0,5 litra prípravku.

6. Na Záver: Jednoduchá Starostlivosť a Impregnácia Termického Krytu

 

Na záver, nezabudnite na pravidelnú starostlivosť o termický kryt vašej vírivky. Odporúčame ho čistiť a impregnovať prípravkom 303 Protector, ktorý ochráni kryt pred slnečným žiarením a udrží ho v dobrom stave.

 

Starostlivosť o vírivku sa môže spočiatku zdať náročná, ale s časom to bude pre vás hračka. A ak by ste mali akékoľvek otázky alebo obavy, neváhajte nás kontaktovať – sme tu pre vás!

 

Pozn.: V prípade výskytu hmloviny vo vode, a to aj napriek dlhším filtračným cyklom, môže sa jednať o zníženú funkciu, alebo poruchu ozónového generátora, v takom prípade odporúčame kontaktovať servisné oddelenie.